Św. Mikołaj w Krzęcinie

Mikolaj      W piątek, 6 grudnia 2014 r. w Polsce  szalał  orkan Ksawery, ale wieczorem, pomimo strasznego wichru,  grono dzieci z rodzicami i dziadkami oczekiwało w Remizie na przybycie św. Mikołaja.

Imprezę przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej. Na spotkanie zaproszono wszystkie dzieci, honorowego członka SPZK oraz 8 mieszkańców Krzęcina – seniorów 88+. Ze względów zdrowotnych przyszło 3 Seniorów, pozostałym przygotowane przez SPZK paczki dostarczono do domu.
Wszystkich przybyłych Stowarzyszenie częstowało pierniczkami i gorącym napojem.W oczekiwaniu na przyjście św.Mikołaja  z dziećmi bawili się harcerze z VII dh z Krzęcina i ich goście- harcerze z Gaja. Wreszcie pojawił się św.Mikołaj w towarzystwie aniołów i jednego diabełka. Jak tradycja nakazuje św. Mikołaj zanim wręczył prezenty pytał każdego obdarowanego, czy był grzeczny. Okazało się, że wszyscy byli bardzo grzeczni i wszyscy zostali obdarowani.