Gmina Krzęcin – Gmina Skawina

W dniu 18 maja 2017 r. zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina Małopolska i Wójtem Gminy Krzęcin Zachodniopomorskie. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej już z końcem 2012 roku rozpoczęło nawiązywanie drogą wirtualną kontaktów pmiędzy dwoma miejscowościami o identycznej nazwie Krzęcin znajdującymi się na dwóch krańcach Polski.

Przedstawiamy krótką historię znajomości Krzęcin-Krzęcin. Dokładne reportaże z poszczególnych wydarzeń znajdują się w cytowanych numerach Kuriera Krzęcińskiego (KKnr). Pełny tekst artykułów dostępny w zakładce Kurier.

W roku 2012 Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej nawiązało kontakt telefoniczny z Centrum Kultury w Gminie Krzęcin. Współpraca powolutku się rozwijała, tak….., że

w roku 2013 w kwietniowym KK18 ukazał się opis nowo zawartej znajomości „Krzęcin nad Małą Iną”, a w czerwcowym KK19 jest reportaż z pierwszej wizyty gości z Zachodniopomorskiego „Krzęcin wita Krzęcin”, natomiast w październikowym KK21 została opisana „Wycieczka gimnazjalistów z gm.Krzęcin” oraz nasza wizyta „W Krzęcinie nad Iną”, „Wrażenia uczestnika wycieczki z Krzęcina do Krzęcina” i „Sportowa strona wyjazdu do Krzęcina” (RKS Iskra Krzęcin pojechała na międzynarodowe rozgrywki piłkarskie do gm.Krzęcin).

W roku 2014 w czerwcowym KK25 znajduje się sprawozdanie „Jubileusz 760-lecia Krzęcina”, w tej uroczystości uczestniczą nasi przyjaciele z gm. Krzęcin. Sierpniowy KK26 opisuje „Lato harcerskie nad Małą Iną” (to o naszej 77DH „Biedronka” im.AK).

W roku 2015 w sierpniowym KK32 jest reportaż „Jubileusz KR”, na ten Jubileusz przyjechali goście z gm.Krzecin, a w październikowym KK33 „Hej od Szczecina jadę”, „Seniorzy z Gminy Krzęcin z wizytą w Krzęcinie”.

W roku 2016 w sierpniowym KK39 „Patrzcie jak ten czas leci” i” Sportowy duch krzęcińskich seniorów” (to Małopolanie pojechali do Zachodniopomorskiego).